× بستن تبلیغات
مراقب سلامت روان افراد مبتلا به اوتیسم باشید
تاريخ : 12 شهريور 1396 | 6:00 | نویسنده : salamatism | بازدید : 0

یکی از مطالعات سوئدی نشان می‌دهد که افراد مبتلا به اوتیسم و ناتوانی در یادگیری، ۴۰ برابر بیشتر از دیگران با احتمال مرگ زودرس به دلیل بیماری عصبی مواجه هستند پس مراقب سلامت آنها باشید . به‌علاوه این‌که خطر مرگ بر اثر خودکشی در بین بزرگسالان مبتلا به اوتیسم اما بدون مشکل ناتوانی در یادگیری، ۹ برابر بیشتر از افرادی است که مبتلا به اوتیسم نیستند.

محققان در این مطالعه به بررسی ۲۷ هزار و ۱۲۲ فرد مبتلا به اوتیسم پرداختند که بیماری‌شان در فاصله سال‌های ۱۹۸۷ تا ۲۰۰۹ ثبت شده بود و وضعیت آنان را با حدود ۲ میلیون نفر دیگر مقایسه کردند.

درنتیجه این مقایسه، مشخص شد که افراد مبتلا به اوتیسم با متوسط سنی ۵۴ سال، ۱۶ سال زودتر از دیگران می‌میرند. این بیماری روی چگونگی برقراری ارتباط آن‌ها با دیگران تاثیر می‌گذارد و درک آن‌ها از جهان اطراف‌شان هم تحت تاثیر همین بیماری قرار دارد و همی امر در سلامت آنها تاثیر گذار است..

علائم ناشی از این بیماری هم می‌تواند از درجه خفیف تا درجه بسیار شدید، بروز پیدا کند. این یافته‌ها، شواهد قبلی را تایید می‌کنند که نشان می‌داد افراد مبتلا به اوتیسم با خطر بالای ابتلا به مشکلات روانی مثل افسردگی و اختلال اضطرابی، و بیماری‌های عصب‌شناختی مثل صرع و البته بیماری‌های دیگر مثل دیابت و بیماری قلبی، مواجه هستند.
ادامه ي مطلب


امتیاز :


طبقه بندی: سلامت،
سلامت,

ارسال نظر برای این مطلب
نام شما:
ايميل :
سايت :
متن نظر :
وضعیت نظر:
کد امنیتی : *