× بستن تبلیغات
برای سلامت قلب‌تان امگا۳ بخورید
تاريخ : 9 شهريور 1396 | 5:41 | نویسنده : salamatism | بازدید : 0

اسیدهای چرب امگا ۳ از راه‌های مختلفی به سلامت قلب کمک می‌کنند. آن‌ها به‌طور کلی، التهاب شکل‌گرفته در عروق خونی (و قسمت‌های دیگر بدن) را کاهش می‌دهند. دریافت دوز بالای امگا ۳، احتمال شکل‌گیری ریتم نامنظم قلب را کاهش می‌دهد و سطح چربی خون، یعنی تری‌گلیسیرید، را پایین می‌آورد.

امگا ۳ حتی می‌تواند تجمع پلاک‌ها در عروق خونی را کمتر کند. سلامتیسم اسیدهای چرب امگا ۳ از راه‌های مختلفی به سلامت قلب کمک می‌کنند. آن‌ها به‌طور کلی، التهاب شکل‌گرفته در عروق خونی (و قسمت‌های دیگر بدن) را کاهش می‌دهند. دریافت دوز بالای امگا ۳، احتمال شکل‌گیری ریتم نامنظم قلب را کاهش می‌دهد و سطح چربی خون، یعنی تری‌گلیسیرید، را پایین می‌آورد.

امگا ۳ حتی می‌تواند تجمع پلاک‌ها در عروق خونی را کمتر کند. انجمن قلب آمریکا (AHA) به افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی توصیه می‌کند که روزانه یک گرم امگا ۳ (آشنایی با منابع غذایی امگا۳) از نوع EPA و DHA مصرف کنند. خوردن ماهی‌های چرب، بهترین راه برای دست‌یابی به این هدف است، اما بعضی از پزشکان ممکن است که مصرف کپسول روغن ماهی را تجویز کنند. دوز تجویزی امگا ۳ می‌تواند به محافظت قلب و بهبود سلامت کسانی که حمله قلبی را تجربه کرده‌اند، کمک کند.

بعضی از مطالعات نشان داده‌اند که میزان حمله‌های قلبی و مرگ‌های ناشی از بیماری‌های قلبی در بیمارانی که مصرف امگا ۳ را افزایش می‌دهند، کاهش پیدا می‌کند. به نظر می‌رسد که امگا ۳، تاثیر پایداری روی قلب می‌گذارد. این اسیدهای چرب می‌توانند ضربان قلب را پایین بیاورند و از ابتلا به آریتمی (ضربان نامنظم قلب) جلوگیری کنند.

امروزه محققان دریافته‌اند که انواع DHA و EPA امگا ۳ می‌توانند سطح تری‌گلیسیرید را در خون کاهش دهند که با ابتلا به بیماری‌های قلبی مرتبط است. البته قبل از مصرف مکمل‌های امگا ۳، باید با پزشک درباره این کار مشورت کنید، چون بعضی از انواع آن می‌توانند وضعیت کلسترول بد خون را تشدید کنند.ادامه ي مطلب


امتیاز :


طبقه بندی: سلامت،
سلامت,

ارسال نظر برای این مطلب
نام شما:
ايميل :
سايت :
متن نظر :
وضعیت نظر:
کد امنیتی : *