× بستن تبلیغات
افراد عصبی سلامت تر هستند و بیشتر زنده می‌مانند!
تاريخ : 8 شهريور 1396 | 6:12 | نویسنده : salamatism | بازدید : 0

عصبی بودن هیچ وقت به‌عنوان یکی از ویژگی‌های شخصیتی مثبت شناخته نشده است. حتی بیشتر مردم جهان، افراد عصبی را به‌عنوان انسان‌های «ناسالم» می‌شناسند. با این‌که بسیاری از ما هم موافق هستیم که عصبی بودن در بیشتر ساعات روز می‌تواند به سلامت افراد آسیب برساند، اما یکی از مطالعات اخیر نشان می‌دهد که عصبی بودن می‌تواند از مرگ زودرس در این افراد جلوگیری کند.

گزارشی از این مطالعه در Psychological Science منتشر شده است. محققان دانشگاه ادینبورگ و دانشگاه ساوت‌همپتون در این مطالعه، بیش از ۵۰۰ هزار نفر از مردم بریتانیا را در فاصله سنی ۳۷ تا ۷۳ سالگی، برای مدتی نزدیک به ۶ ماه مورد بررسی قرار دادند. ۴ هزار و ۵۰۰ نفر از این افراد در مدت ۶ ماه فوت کردند. در تحلیل اولیه، فقط با در نظر گرفتن عامل سن و جنسیت، مشخص شد که میزان مرگ‌ومیر در میان افراد عصبی کمی بالاتر است.

با این‌حال، محققان در تحلیل‌های تکمیلی و با در نظر گرفتن ارزیابی خود افراد از وضعیت سلامت ‌شان، متوجه شدند که عصبی بودن افراد با کاهش خطر مرگ همراه است. این‌که چرا افراد عصبی بیشتر عُمر می‌کنند، می‌تواند به این واقعیت ارتباط داشته باشد که آنان ذاتا درباره سلامت خودشان نگرانی دارند و درنتیجه نسبت به وضعیت سلامتی‌شان بسیار آگاه‌‌تر هستند و بهتر از خودشان محافظت می‌کنند.

دکتر گیل (مسئول این مطالعه) می‌گوید: «ما تصور می‌کنیم که نگرانی و آسیب‌پذیری بیشتر این افراد می‌تواند آنان را به سمت رفتارهای سالم‌تر بکشاند و از همین طریق هم خطر مرگ را در آنان کاهش بدهد».ادامه ي مطلب


امتیاز :


طبقه بندی: سلامت،
سلامت,

ارسال نظر برای این مطلب
نام شما:
ايميل :
سايت :
متن نظر :
وضعیت نظر:
کد امنیتی : *