× بستن تبلیغات
نقش سیستم ایمنی بر سلامت روان
تاريخ : 4 شهريور 1396 | 5:46 | نویسنده : salamatism | بازدید : 0

محققان دانشگاه کمبریج در مطالعه اخیرشان به نتایجی دست پیدا کردند که نقش سیستم ایمنی را در سلامت روان انسان‌ها برجسته می‌کند. این مطالعه نشان می‌دهد داروهای ضدالتهابی که برای مقابله با بیماری‌های خودایمنی مورد استفاده قرار می‌گیرند، می‌توانند علائم افسردگی را درمان کنند.

گزارشی از این مطالعه در Molecular Psychiatry منتشر شده است. محققان در این مطالعه از شیوه فراتحلیل (meta-analysis) برای بررسی ۲۰ مورد از آزمایش‌های بالینی استفاده کردند تا بتوانند اثرات آنتی‌بادی‌های مونوکلونال ضد سیتوکین و مهارکننده‌های سیتوکین را در بیش از ۵ هزار نفر از افراد مبتلا به بیماری‌های خودایمنی ارزیابی کنند.

نتایج نهایی نشان دادند که استفاده از داروهای ضد سیتوکین به کاهش قابل توجهی در علائم افسردگی منجر می‌شود. درحالی که این نتایج به مطالعات تکمیلی نیاز دارند، محققان می‌گویند که داروهای ضد سیتوکین می‌توانند به‌عنوان یکی از گزینه‌های درمانی برای بیماران مبتلا به افسردگی، خصوصا بیمارانی که نسبت به داروهای ضدافسردگی رایج واکنش نشان نمی‌دهند، مورد استفاده قرار بگیرند.

پروفسور پیتر جونز، از اعضای گروه روان‌پزشکی دانشگاه کمبریج و یکی از مسئولان این مطالعه، می‌گوید: «ما به آزمایش‌های بالینی نیاز داریم تا اثربخشی این داروها را در افراد غیرمبتلا به بیماری‌های مزمن بررسی کنیم. علاوه بر این، بعضی از داروهای موجود می‌توانند عوارض جانبی بالقوه داشته باشند. بنابراین، این نکته هم باید مورد بررسی قرار بگیرد».ادامه ي مطلب


امتیاز :


طبقه بندی: سلامت،
سلامت,

ارسال نظر برای این مطلب
نام شما:
ايميل :
سايت :
متن نظر :
وضعیت نظر:
کد امنیتی : *