× بستن تبلیغات
خنده + ورزش = تقویت سلامت روان در سالمندان
تاريخ : 1 شهريور 1396 | 10:47 | نویسنده : salamatism | بازدید : 0

محققان دانشگاه ایالتی جورجیا پس از مطالعه اخیرشان اعلام کردند که ترکیب خنده با ورزش می‌تواند سلامت روانی سالمندان را تقویت کند و حتی انگیزه و توانایی آنان برای مشارکت در فعالیت‌های بدنی را افزایش دهد. گزارشی از این مطالعه در The Gerontologist منتشر شده است. ۲۴ سالمند در این مطالعه شرکت کردند تا دستورالعمل‌های محققان را برای ارزیابی این ترکیب درمانی به اجرا بگذارند.

محققان، دو جلسه ۴۵ دقیقه‌ای در هفته را برای سلامت این افراد تعیین کردند و این کار را به مدت ۶ هفته ادامه دادند. این جلسه‌ها شامل فعالیت‌های ورزشی قدرتی، تعادلی و تمرینات انعطاف‌پذیری می‌شدند. علاوه بر این، ۸ تا ۱۰ تمرین خنده برای سالمندان در نظر گرفته شده بود که هر کدام ۳۰ تا ۶۰ ثانیه طول می‌کشیدند و معمولا بعد از ۲ تا ۴ تمرین ورزشی انجام می‌گرفتند.

در پایان، همه سالمندان به پرسش‌نامه‌های مختلفی پاسخ دادند تا محققان بتوانند شرایط آنان را دقیق‌تر ارزیابی کنند. محققان بعد از پایان ۶ هفته و پس از ارزیابی پرسش‌نامه‌ها به این آمارها دست پیدا کردند: ۹۶.۲ درصد از سالمندان اعلام کردند که اضافه کردن خنده به فعالیت بدنی واقعا لذت‌بخش است. ۸۸.۹ درصد از آنان هم گفتند که بخش خنده به آنان کمک می‌کند تا بهتر ورزش کنند و برای ادامه آن تمایل زیادی داشته باشند. اعضای تیم تحقیقاتی دانشگاه ایالتی جورجیا براساس بررسی‌های نهایی به این نتیجه رسیدند که خندیدن، انگیزه ۸۸.۹ درصد از این سالمندان را برای مشارکت در برنامه‌های ورزشی یا فعالیت‌های بدنی افزایش داده است.
ادامه ي مطلب


امتیاز :


طبقه بندی: سلامت،
سلامت,

ارسال نظر برای این مطلب
نام شما:
ايميل :
سايت :
متن نظر :
وضعیت نظر:
کد امنیتی : *