× بستن تبلیغات
چطور کودک ۲ تا ۵ ساله خود را سلامت و ایمن نگه داریم؟/ بخش اول
تاريخ : 31 مرداد 1396 | 6:09 | نویسنده : salamatism | بازدید : 0

یکی از دغدغه‌های پدرها و مادرهایی که صاحب کودکان ۲ تا ۵ سال هستند، جلوگیری از مبتلا شدن کودک به بیماری‌های مختلف و پیشگیری از صدمات ناگهانی در سلامت آنها است. اما قبل از هر اقدامی، ابتدا باید انتظارات خودمان از این کودکان را شفاف کنیم. کودکان ۲ تا ۵ ساله درحال یادگیری بسیاری از مهارت‌های جدید هستند و احساس استقلال در آن‌ها روزبه‌روز بیشتر می‌شود.

این کودکان معمولا کنجکاو هستند، شدیدا می‌خواهند که جهان اطراف خودشان را کشف کنند و بدون فکر دست به عمل بزنند. کودکان در این سن، تمام اتفاقات اطراف را به خودشان مرتبط می‌دانند و باور دارند که آرزوی درونی‌شان برای شکل‌گیری اتفاقات مختلف، ‌واقعا می‌تواند روی اتفاقات جهان واقعی تاثیر بگذارد. درک آنان از کنترل کردن اشیا مختلف مساوی است با کنترل مطلق و همین حالت آنان را در معرض آسیب‌پذیری‌های مختلف قرار می‌دهد.

آنان معمولا هیچ آگاهی روشنی نسبت به پیامد رفتارهای خودشان ندارند و این ویژگی هم می‌تواند آنان را در موقعیت‌های خطرناک قرار بدهد. اگر پدرها و مادرها بپذیرند که فازهای فعالیت و کنجکاوی برای این کودکان عادی است، آن‌وقت می‌توانند بسیاری از خطرها را کاهش بدهند.
ادامه ي مطلب


امتیاز :


طبقه بندی: سلامت،
سلامت,

ارسال نظر برای این مطلب
نام شما:
ايميل :
سايت :
متن نظر :
وضعیت نظر:
کد امنیتی : *