× بستن تبلیغات
تاثیر مشارکت گروهی والدین و فرزندان بر سلامت عاطفی خانواده
تاريخ : 29 مرداد 1396 | 6:32 | نویسنده : salamatism | بازدید : 0

یکی از راه‌های وقت‌گذرانی والدین با فرزندان، مشارکت گروهی در فعالیت‌های سالم و مفید است. محققان می‌گویند که مشارکت همه اعضای خانواده در فعالیت‌های سالم،‌ تاثیر عمیق و مثبتی بر سلامت خانواده می‌گذارد. فعالیت‌هایی مانند دوچرخه‌سواری، بازی‌های خارج از خانه و شنا کردن، نه‌تنها خانواده را از نظر سلامت جسمانی در وضعیت مطلوب نگه می‌دارند، بلکه سلامت عاطفی خانواده را هم تضمین می‌کنند.

پدرها و مادرهایی که همراه با فرزندان‌شان ورزش می‌کنند، الگوی مهمی در زندگی کودکان  و سلامت آنها هستند و سبک زندگی سالم را به آنان آموزش می‌دهند. با این‌حال، ‌خانواده‌های ناسالم معمولا در هیچ کاری با همدیگر مشارکت نمی‌کنند و هر کدام از اعضای این خانواده‌ها فقط به فعالیت‌های فردی مانند بازی‌های کامپیوتری، تماشای تلویزیون یا پرسه‌زنی در اینترنت می‌پردازند.  

بیشتر بخوانید: خانواده خود را پویا نگه دارید!  

بسیاری از خانواده‌ها، یک هدف واحد دارند: جمع کردن اعضای خانواده در کنار همدیگر. با این‌حال،‌ تلاش برای رسیدن به این هدف در خانواده‌های ناسالم، به مشاجرات خانوادگی، ناراحتی و عدم تمایل به همکاری ختم می‌شود. این خانواده‌ها فراموش می‌کنند که روابط خانوادگی، با تحمل نظرات متفاوت و افکار متکثّر تقویت می‌شود، نه با تحمیل تصورات یک فرد به دیگران.
ادامه ي مطلب


امتیاز :


طبقه بندی: سلامت،
سلامت,

ارسال نظر برای این مطلب
نام شما:
ايميل :
سايت :
متن نظر :
وضعیت نظر:
کد امنیتی : *