× بستن تبلیغات
برای سلامت قلب‌تان دوچرخه‌سواری کنید
تاريخ : 28 مرداد 1396 | 5:49 | نویسنده : salamatism | بازدید : 0

دوچرخه سواری برای سلامت قلب و بدن مفید است .دو مورد از مطالعات اخیر نشان می‌دهند که استفاده از دوچرخه برای رفتن به محل کار، استراتژی مهمی برای پیشگیری از شکل‌گیری عوامل خطر قلبی-عروقی است که درنهایت می‌توانند باعث ابتلا به بیماری‌های قلبی شوند. این مطالعات در دو نشریه وابسته به انجمن قلب آمریکا، با نام‌های Circulation و Journal of the American Heart Association منتشر شده‌اند.

محققان معتقدند که رفت‌و‌آمد فعال، با پیاده‌روی کردن یا استفاده از دوچرخه برای رفتن به محل کار یا کارهای دیگر مثل خرید مواد غذایی، نوعی فعالیت ورزشی محسوب می‌شود که می‌تواند به بخش مهمی از زندگی روزمره تبدیل گردد  و در سلامت  بدن تاثیر محمی دارد. محققان در مطالعه منتشرشده در Circulation، ۴۵ هزار نفر از مردم ۵۰ تا ۶۵ ساله دانمارکی را بررسی کردند که همگی به‌طور منظم با دوچرخه به محل کار می‌رفتند یا از آن برای گذراندن اوقات فراغت استفاده می‌کردند.

نتایج نهایی بعد از پیگیری ۲۰ ساله این افراد نشان دادند که بروز حملات قلبی در میان آن‌ها ۱۱ تا ۱۸ درصد کاهش پیدا می‌کند. مطالعه دوم هم نشان می‌دهد که استفاده از دوچرخه برای رفت‌وآمد به محل کار،‌ احتمال ابتلا به چاقی را ۱۵ درصد کاهش می‌دهد و شانس ابتلا به بیماری فشار خون بالا را ۱۳ درصد کم می‌کند. علاوه بر این، خطر قرار گرفتن افراد در مرحله پیش‌دیابت را هم ۱۲ درصد پایین‌تر می‌آورد.


د


ادامه ي مطلب


امتیاز :


طبقه بندی: سلامت،
سلامت,

ارسال نظر برای این مطلب
نام شما:
ايميل :
سايت :
متن نظر :
وضعیت نظر:
کد امنیتی : *