× بستن تبلیغات
برای سلامت دندان‌های خود یخ نجوید!
تاريخ : 25 مرداد 1396 | 6:13 | نویسنده : salamatism | بازدید : 0

یخ‌ها برای خنک کردن نوشیدنی‌ها هستند، نه برای جویدن! شاید شگفت‌زده شوید اگر بشنوید که به باور بسیاری از افراد، جویدن یخ واقعا برای دندان‌ها مفید است! درواقع، این افراد استدلال می‌کنند که یخ‌ها از آب تهیه شده‌اند و حاوی هیچ ماده قندی یا افزودنی دیگری هم نیستند. با این‌حال،‌ واقعیت دقیقا خلاف چنین تصوراتی را ثابت می‌کند، چون جویدن چیزهای سفت و سخت می‌تواند دندان‌ها را شدیدا در معرض آسیب‌پذیری قرار بدهد و به سلامت مینای دندان آسیب برساند.

بنابراین، این عادت را حتما کنار بگذارید و از خود آب لذت ببرید، نه از یخ‌ها. قهوه همیشه برای شما خوب نیست! در حالت طبیعی،‌ قهوه و چای می‌توانند انتخاب‌های سالمی به‌عنوان نوشیدنی باشند. با این‌حال، بسیاری از افراد عادت کرده‌اند که همیشه از قندها و خوراکی‌های شیرین همراه با این نوشیدنی‌ها استفاده کنند و توانایی مقاومت در مقابل قندها را ندارند.

به‌علاوه، یکی از ویژگی‌های چای و قهوه کافئین‌دار، این است که می‌تواند دهان را خشک کند. بنابراین، زیاده‌روی در مصرف چای و قهوه ممکن است که به دندان‌ها آسیب برساند. برای جلوگیری از این مشکل، حتما بعد از مصرف این نوشیدنی‌ها مقداری آب بنوشید و مصرف قندها همراه با آن‌ها را به حداقل برسانید.
ادامه ي مطلب


امتیاز :


طبقه بندی: سلامت،
سلامت,

ارسال نظر برای این مطلب
نام شما:
ايميل :
سايت :
متن نظر :
وضعیت نظر:
کد امنیتی : *