× بستن تبلیغات
۴ اشتباه رایج در نحوه استفاده از مام/ بعد از حمام، مام نزنید!
تاريخ : 28 شهريور 1396 | 11:01 | نویسنده : salamatism | بازدید : 0

به عنوان یک فرد بزرگسال، احتمالا دوست دارید همه کارهای‌ زندگی خود را به موقع و به جا انجام دهید. حمام کنید، لباس مناسب بپوشید، غذای خوب بخورید و کارهایی شبیه به این‌ها انجام دهید. نکته جالب اینکه به احتمال زیاد، شما هم این دسته از کارهای روزانه مثل استفاده به موقع از مام‌های ضدعرق را در زمان درست و مناسبی انجام نمی‌دهید.

ممکن است فکر کنید مصرف یک مام ضدعرق به سادگی استفاده از یک اسپری خوش‌بو کننده و یا لیف کشیدن است. اما طبق نظر متخصصین مجرب پوست، این موضوع پیچیده‌تر از یک استفاده ساده است.

در ادامه با ۴ اشتباه رایج در نحوه استفاده از انواع مام‌ها آشنا می‌شویم:

درست بعد از حمام مام نزنید

به نظر طبیعی می‌رسد که درست بعد از استحمام برای جلوگیری از تعریق و حفظ پاکیزگی بدن از مام استفاده کنید. اما مشکل اینجاست که  روزنه‌های پوست شما هنوز مرطوب هستند. پس برای بهترین نتیجه، صبر کنید تا پوست‌تان کاملا خشک شود و بعد از مام ضد‌‌عرق استفاده کنید.

صبح‌ها مام نزنید

شاید این موضوع برای‌تان کاملا جدید باشد. اما در واقع زمان درست استفاده از مام به ‌منظور جذب بهتر باید جزئی از عادت بعد از ظهرتان باشد و نه در صبح. پس برای بهترین نتیجه، شب‌ها قبل از خوابیدن مام بزنید تا کاملا خشک شود. طبق نظریه پزشکان، بگذارید مام در طول شب روی پوست‌تان بماند تا به خوبی جذب پوست‌ بشود، سپس صبح روز بعد باقی مانده احتمالی آن را با آب و صابون خوب بشویید.

دیر به دیر مصرف کنید

اگر شما هم هر روز از مام استفاده می‌کنید، باید بدانید کار صحیحی انجام نمی‌دهید. واضح است که میزان مصرف لازم به معنای استفاده بیش از حد نیست. برای هربار مصرف، مام را ۲بار به سمت بالا و پایین تکان دهید و بعد به پوست خود بمالید. طبق توصیه پزشکان، مصرف انواع  مام‌ها را تنها به ۱ یا ۲ بار در هفته محدود کنید.

اجازه دهید کاملا خشک شود

قبل از خشک شدن مام، لباس خود را نپوشید و بگذارید تا مام کاملا خشک شود. با این کار، اجازه جذب مناسب ترکیبات ضد عرق به پوست را می‌دهید.

۴ اشتباه رایج در نحوه استفاده از مام/ بعد از حمام، مام نزنید!
ادامه ي مطلب


امتیاز :


طبقه بندی: سلامت،
سلامت,

ارسال نظر برای این مطلب
نام شما:
ايميل :
سايت :
متن نظر :
وضعیت نظر:
کد امنیتی : *